Jakie są wady ustanowienia testamentu? Polski Adwokat -Sarasota, FL

Jakie są wady ustanowienia testamentu? Polski Polski Adwokat -Sarasota, FL - Agnieszka Piasecka, Esq. Estate Planning, Polish Attorney, Polski prawnik, Polscy, Prawnicy, Adwokaci, Floryda, Florida, Wills, Trusts, Agnieszka Piasecka, Aga Piasecka

Jakie są wady ustanowienia testamentu? Odpowiada Polski Polski Adwokat -Sarasota, FL – Agnieszka Piasecka, Esq.

1.  Testament musi przejść przez kosztowne i długotrwałe postępowanie spadkowe. Początkowo niski koszt sporządzenia testamentu, „przerzuca się” na spadkobierców, którzy po śmierci testatora będą musieli opłacić koszty postępowania spadkowego i koszty prawników oraz będą musieli odczekać minimum kilka miesięcy do oficjalnego zakończenia postępowania spadkowego zanim otrzymają spadek.

2.   Testament jest dokumentem publicznym. Testament po śmierci zmarłego należy złożyć w sądzie w ciągu 10 dni od otrzymania wiadomości o śmierci. Od tego momentu treść testamentu staje się dokumentem publicznym, do którego każdy może mieć dostęp.

3.   Łatwiej jest podważyć testament niż trust. W przypadku gdy spadkobiercy nie są zadowoleni z podziału majątku w testamencie mogą podjąć próbę podważenia ważności tego dokumentu w sądzie, co jest generalnie łatwiejsze w przypadku testamentu niż trustu. 

Aby przeczytać jakie są zalety ustanowienia testamentu kliknij na link poniżej:

Jakie są korzyści ustanowienia testamentu?

* Powyższa informacja ma charakter wyłącznie edukacyjny i w żadnym wypadku nie stanowi ani nie zastępuje porady prawnej

W celu uzyskania dodatkowych informacji po polsku zadzwoń aby umówić się na pierwszą BEZPŁATNĄ konsultację prawną:

727-538-4171

813-786-3911